שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2455
מאמרים: 7495
Like: 59
מאמרים -> תעשייה -> תעשייה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תעשייה כללי
 

ספקינקלרים למגדלי מגורים


פסגת דן
 
 

ספרינקלרים (מתזים בעברית) הם מערכת כיבוי אש מתקדמת. מדובר במתקנים המיועדים להזרים רסס מים מלמעלה במקרה שדליקה פרצה באזור שמעליו הם מותקנים.

פרוייקט חדש של בנייני מגורים פסגת דן מציע דירות חדשות עם מערכת כיבוי מקיפה.

ספרינקלרים פרושים על גבי מערכת צינורות (לרוב צבועה באדום) שהינה מלאה מים, מחוברת דרך קבע למקור מים, ומצוידת במנגנון שיפעיל אותה ויזרים מים אל המתזים במקרה של דליקה. ישנן גם מערכות בהן הצנרת מלאה באוויר דחוס, ומים מוזרמים אליה רק במקרה של גילוי שריפה.

ספרינקלרים הם המוציאים לפועל של מערכת גילוי העשן שלכם. כאשר מותקנת מערכת גילוי עשן, והתגלה עשן באזור הגילוי, הספרינקלרים מתיזים מים לכיוון העשן.

ספרינקלרים העובדים במערכות אלו כפופים למערכת גילוי העשן.

המערכת מכילה אמצעים מסוגים שונים לזיהוי עשן באמצעות תנועת IR (אינפרא אדום), בדגש על זיהוי התחממות.

ספרינקלרים אלו פועלים בכפוף לגלאי עשן. גלאי זה מהווה אחד מיני רבים באסופת גלאים מסוגים שונים כגון מגנט, אינפרא אדום פסיבי, אינפרא אדום אקטיבי, גלאי קרן חיצוני ועוד.

בפרוייקט פסגת דן בכל דירה ישנם ספרינקלרים.

הספרינקלרים עצמם אינם חלק ממערכת האבטחה והמיגון, וכל שניתן לעשות הוא להתנות את פעולתם בגילוי של גלאי העשן. גלאי העשן, כמו כל גלאי אחר – מדווח לרכזת האבטחה. במתז המים מורכב מכל, המכיל נוזל, החוסם כדור שסותם את הצינור. בעת עליית הטמפרטורות הנוזל מתפשט ומפוצץ את המיכל המאחסן אותו. עם התפוצצות המיכל הכדור משתחרר, ובעקבות כך אין דבר החוסם את פתח הצינור, והמים מומטרים.

התקן זה של צינורות ומתזים אומנם כמעט שאינו נראה על פני התקרה, אולם ברגע הנכון הוא שם כדי להמטיר מים על כל פני השטח בצורה מקיפה, תוך מיגור האש עם תחילתה. ספרינקלרים הם מערכת אוטומטית, המיועדת לפעול באופן עצמאי מיד עם גילוי של עליית טמפרטורות חדה, המצביעה על פריצת להבות בחלל. ההפעלה הזו, שאינה תלויית אדם, מבטיחה כי גם כאשר אין איש במקום הספרינקלרים יוכלו להציל את המבנה ותוכנו משריפה שפרצה בו.

הוראות החוק במדינת ישראל מחייבות סוגי מבנים ומתקנים מסוימים בהתקנת מערכת ספרינקלרים. החוק מחייב בנייני מגורים מעל גובה מסוים וכל מבנה שיש בו תנועת מבקרים גדולה להתקין ספרינקלרים. כמו פרוייקט פסגת דן  וכמובן שכל מבנה מסחרי, מוסד ציבורי וכדומה מחויבים גם הם. כמו בצבא, כל יחידה מורכבת מחיילים, במקרה של מערכת ספרינקלרים החיילים הם הספרינקלרים, או בעברית מתזים. הספרינקלרים נמצאים לאורך קווי אספקת מים שמרשתים את התקרות במבנה בו הם מותקנים. כל ספרינקלר מתפקד למעשה כמו ברז, כשבמקום ידית פתיחה יש  בו אמפולה שבתוכה נוזל מיוחד שמתפשט בטמפרטורה מסוימת ומנפץ את האמפולה.

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה