שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> תעשייה -> תעשייה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תעשייה כללי
 

עיצוב תעשייתי ופיתוח מוצרים לייצור מאסיבי


מור רוטברט

סטודיו איזוגי - עיצוב מוצר , עיצוב תעשייתי איכותי ומקצועי, פיתוח מוצר בשיתוף עם הלקוח עד לשביעות רצון מוחלטת

 
 

עיצוב תעשייתי - ייצור מוצרים באופן סדרתי

עיצוב תעשייתי הינו טכניקת עיצוב המשתתפת בפיתוח של כל מוצר בשלבי התכנון והעיצוב של המוצר. הוצאת מוצר כזה או אחר לשוק הרחב מחייבת את מפתחיו תכנון מקדים ועיצוב ראוי על מנת להקנות למוצר יכולות שיווקיות ופרסומיות וכמו כן נוחיות ונגישות ללקוח.

פיתוח מוצר מחייב את השכרת שירותיו של מעצב תעשייתי - אדם המתמחה בתחום עיצוב תעשייתי ובעל תעודה אקדמאית מתאימה. עליו לדעת לתכנן מוצר על פי הנחיות הלקוח, לתכנן מוצר יפה ובעל תכונות שיווקיות ופרסומיות. בנוסף לידע הרחב שלו בתחום הריאלי כגון תכנון, ייעול המוצר והכנתו, עליו להיות בקיא גם בעיצוב למטרות שיווק, פרסום, נגישות ונוחיות.

ברוב המוצרים המיועדים לצאת בסדרות יצור גדולות ובכמויות עצומות של מאות אלפי פריטים ואף יותר מתבצע הליך של עיצוב תעשייתי , שכן, המוצר נמכר ומשווק למגוון רחב של חנויות בכמות גדולה במגוון רחב של אזורים ומדינות.

כאשר מפתחים מוצר תעשייתי, על מעצב המוצר להתחשב במספר פרמטרים. לפני תחילת העיצוב וגיבוש המוצר עליו לבחון את הפרמטרים לעומק ולגבש רעיון ראשוני של המוצר.

• אוכלוסיה
בתהליך עיצוב תעשייתי מעצב תעשייתי אמור להתחשב בקהל היעד ובשכבת האוכלוסייה אליה פונה המוצר. פנייה לאוכלוסיית הילדים והנוער שונה מפנייה לאוכלוסיית הבוגרים בגודל המוצר, בנוחיות, בשימוש, בשיטות פרסום ועוד.

• תקציב
תכנון מוצר ופיתוחו דורשים העמדת תקציב ראוי ומשאבים כלכליים רבים. על המעצב התעשייתי לוודא כי התקציב מספק וכי לא מתבצעת חריגה מהתקציב הנתון לשם פיתוח מוצר.

• ביקוש בשוק
בחינת היקף הביקוש בשוק והצריכה של מוצרים דומים ואף מתחרים בשוק היא דבר הכרחי. מעצב תעשייתי טוב מכיר היטב את השוק ויודע להכניס את המוצר הנכון שידע להתברג בין כולם ולהגיע אל ראש רשימת הקניות של הלקוחות.

• נוחיות ונגישות
עיצוב מוצר על פי נוחיות ונגישות הלקוח הוא חלק חשוב בשיווקו. הלקוח תמיד יפנה אל המוצר הנוח ביותר והשימושי ביותר. מוצר בעל מאפיינים חיוניים שאינו נוח לשימוש יימצא את עצמו על המדפים בעוד שמוצר נוח וידידותי למשתמש ייחטף מהמדפים.

• חומרי הגלם
על המעצב התעשייתי להכיר את חומרי הגלם הדרושים לעיצוב המוצר ופיתוחו. עיצוב מוצר באמצעות חומרים ירוקים לרבות חומרים ידידותיים לסביבה וחומרים שלא נוסו על בעלי חיים מאפשר מכירות טובות יותר ופנייה לקהל יעד גדול יותר.

עיצוב אריזה
בין שלבי פיתוח המוצר ועיצובו נכלל גם שלב עיצוב האריזה. לעיצוב האריזה של המוצר חשיבות רבה בהצלחת המכירות שלו. אריזת המוצב היא כרטיס הביקור שלו. הקונים מתרשמים מן האריזה ולא תמיד בודקים בדיוק מהו המוצר בתוך האריזה וכיצד משתמשים בו. מארז מושך ויפה יעלה את ההתעניינות במוצר ואת כמות המכירות שלו. בנוסף, ייצור המוצר נעשה בכמויות תעשייתיות עצומות ועל המעצב התעשייתי להתחשב גם בתהליך זה, מכיוון אריזה קטנה יותר תביא להפקת כמות מוצרים גדולה יותר בזמן נתון.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה