שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> תעשייה -> תעשייה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תעשייה כללי
 

על סוגי מנעולים ועל מנעולן


תומר שולמן

תומר שולמן | צלם מקצועי

פרימיום צילום חתונה, חברה לצילום חתונות, אירועים פרטיים ועסקיים.

צוות צלמים מקצועי ומיומן לאירועים.

פרימיום צילום חתונה - צלמי חתונות

 
 

-        מנעול לשונית: מהווה את מנגנון הנעילה הפשוט ביותר כיום. מדובר על לשונית כשבעת הנעילה נכנסת לכיס המותאם בדיוק לגודלה ובכך בעצם מסתיים תהליך הנעילה. השימוש במנעול לשונית יעשה לרוב בדלתות פנימיות ולא בדלתות המפרידות בין חלל לחוץ, החלפת מנגנון נעילה רצוי שיעשה על ידי מנעולן מורשה בעל רשיון מתאים לכך.

-        מנעול צילינדר: בנוי על עיקרון גלילי בו על ידי סיבוב ניתן לפתוח את הנעילה. הפתיחה נעשית בעזרת מפתח המזיז את הפינים ואלו מביאים את הצילינדר עצמו להסתובב. מנעול זה הינו מהנפוצים ביותר הן בישראל והן בעולם ובתוכו קיימים סוגים נוספים של מנעולים.

-        מנעול אלקטרוני: ניתן להגדירו בעצם כמנעול אלקטרו מכאני. מנעול זה מופעל על ידי מערכת מתח נמוך ובחלק נרחב מהמקומות מהווה הוא אף מנגנון של בקרת כניסה ויציאה. מנעול זה משמש רבות בבתי מלון וכולל בתוכו סדרה של כרטיסים לפתיחה ונעילה. כמו כן קיימים נעולים אלקטרוניים בכניסות של בתים משותפים, שערים של בתים פרטיים ועוד.

-        מנעול חבוי: במנעול זה משתמשים לרוב בדלתות של מרפסות, חלונות ודלתות הזזה. בעזרת מנעול חבוי ניתן לפתוח את אותה דלת או חלון רק מצידו הפנימי ולא החיצוני. הביקוש לסוג מנעול זה קיים במקומות רבים בהם יש ילדים בבית ובכך מהווה הוא התקן בטיחותי עבורם. הילדים לא יוכלו בפתיחת הדלת או החלון כשהשליטה המלאה תהה בלשונית פנימית שלא תהה נגישה ומוכרת להם.

-        מנעול עליון: מדובר במנעול הנראה לעין ולרוב נמצא בגובה הכתפיים שלנו. מנעול זה מותקן לרוב על דלתות עץ בעבור כניסה בין חללים פנימיים או כניסה לגינה. מנעול זה משמש בדלתות בית כמנגנון הגנה נוסף האמור להקשות ולעכב במקרה של פריצה.

-        מנעול תליה: אלו מנעולים הנמצאים מחוץ למנגנון הדלת. מנעול התליה מאפשר בעצם נעילה חיצונית על ידי מפתח או קוד. במנעולים אלו ניתקל לרוב בדלתות חיצוניות של סורגים ומחסנים. בנוסף, משמשים מנעולי תליה עבור מגירות, תיקים ולוקרים אישיים. מנעול התליה מאפשר בעצם נעילה של חפצים נייחים וניידים בכך שהמנעול נתלה על האובייקט עצמו. מנעולים אלו נחשבים קשים לחיתוך עבור פורצים לעומת מנעולים בעלי צוואר נעילה צר יותר. את מנעול התליה ניתן כמובן לשאת ממקום למקום, הוא אינו כבד אך קיים קושי אמיתי בשבירה שלו.

הכרת סוגי המנעולים מהווה כיום בסיס חשוב עבור חברות מנעולים  בסיס זה מהווה כמובן אבן דרך ראשונה להכרת עולם המנעולים המשתנה והמתפתח תדיר. 

 

מאמר זה נכתב ע''י גוגל אקספרטס - קידום אתרים


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה