שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> תעשייה -> תעשייה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תעשייה כללי
 

קידוח בטון


אליחי רובין

:)

 
 

בטון-  היסוד של הבית

לעומת שיטת הבנייה האמריקאית, הבנייה הישראלית מתבססת רובה ככולה על בטון. כיום כל בית ברחבי הארץ נבנה באמצעות בטון וכן כיום גם החוק מחייב להשתמש בסוג מסוים של בטון. לדוגמא במקרה של ממ"דים חייבים כי הם יורכבו מבטון מזויין שיוכל להגן על התושבים הגנה במהלך מתקפת טילים או רקטות לדוגמא.

פרט למתקפות טילים, במקרה של בטון אנחנו רוצים שהוא יחזיק מעמד באירועים קיצוניים כדוגמת רעידת אדמה, מזג אוויר חזק וכדומה ועבור רוב האנשים הוא פשוט נראה כחומר גלם בלתי שביר לחלוטין. עם זאת ההפך הוא בדיוק הנכון וכיום ניתן לשבור בטון בקלות יחסית כאשר משתמשים באמצעים הנכונים ובשיטות הנכונות שיש בשוק.

על מה בדיוק מדובר?

כיום יש עולם שלם של עבודות בטון הכולל קידוח בטון, ביקוע בטון, חיתוך בטון ועוד. לכל אחת מהשיטות המדוברת של עולם עבודות הבטון, יש את היתרונות והחסרונות שלה וכמובן שהן נקבעות בהתאם לצרכים של המבנה שבו עובדים. דווקא קידוח בטון, היא אחת השיטות היותר נפוצות שמשמשות במסגרת עולם הבנייה.

אז כפי שציינו, הבטון הוא חומר שביר יחסית ובאמצעות קידוח בטון ניתן לקדוח בו חורים בקטרים שונים לטובת התקנת תשתיות לדוגמא. אל תשכחו שכאשר אתם רוצים להקין צנרת חדשה או לטפל בזאת הקיימת יש צורך בקידוח בקיר. זה בהחלט לא מסובך אבל למקרה הזה דרושות ידיים מיומנות בתחום זה שמנוסות בתחום כדי להגיע לתוצאה אופטימלית.

איך זה מתבצע

קידוח בטון מתבצע בשיטה פשוטה יחסית. כיום משתמשים במקדחי יהלום (כלומר עם ראש יהלום) שהוא החומר הטוב ביותר להתמודדות עם בטון ושבירתו (יש האומרים שהוא טוב יותר אפילו מחומר נפץ). אותם מקדחי יהלום מגיעים עם ראשים בקטרים שונים, באמצעותם ניתן לקדוח בקיר ביתר יעילות.

בכלל בטרם הקידוח יש צורך לקחת את המידות של התשתיות שרוצים להכניס לתוך הבטון. אם מדובר על צנרת, יש צורך גדול מאוד לבדוק את הקוטר שלה ולעשות ניסיון ולראות שלפחות צינור אחד נכנס כמו שצריך. בכל מקרה את הדברים הללו יודעים האנשים המקצועיים שעוסקים בתחום זה ותהיו בטוחים שהם ישו עבודה נפלאה.

בסופו של דבר, חשוב שתדעו שאכן בטון הוא הבסיס של הבית, אך גם בו ניתן לטפל במידת הצורך. ואם לדוגמא אתם משפצים בית ורוצים להחליף את כל הצנרת בבית שכן זאת האחרונה כבר נרקבה ועושה לכם בעיות, אין כל בעיה לעשות זאת באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת של היום שהופכת את החיים של כולנו לקלים יותר.

 

 

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה