שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> תעשייה -> תעשייה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תעשייה כללי
 

שיפוץ דירה – מה צריך לדעת


אסי כהן

קומפווב - פתרונות אינטרנט מתקדמים

בניית אתרים | קידום אתרים | שיווק ופרסום ברשת

 
 

 

שיפוץ דירההוא תהליך לא פשוט. עד שכבר מגיעים להחלטה לשפץ את הבית לוקח בדרך כלל זמן רב מכיוון שמדובר על הוצאה כספית די גבוהה ורוצים את התמורה הטובה ביותר לכסף. הסיבות לשיפוץ של דירה הינן מגוונות, יש כאלה שרוצים להעלות את מחיר הדירה שלהם לפני מכירה על ידי השבחתה בעזרת שיפוץ דירה שייקח אותה רמה אחת למעלה ובכך יעלה את ערך הדירה, יש כאלה שרוצים לשפץ את הדירה מכיוון שהתשתיות כבר ישנות וצריך לקדם את הדירה למצב טוב הרבה יותר.

התכנון שלפני השיפוץ

כשעושים שיפוץ דירה ישנו את שלב טרום השיפוץ.  בשלב זה יושב קבלן השיפוצים עם בעל הבית ומתכנן איתו איך ייראה הבית. במקרים רבים יושב גם מעצב פנים איתם מכיוון שיש לו ראייה שאין לקבלן השיפוצים לגבי מראה הבית והחלל הפנימי שבו. התכנון המוקדם לפני שיפוץ דירה כולל לפעמים גם הבנה של  בעל הבית שהוא לא יוכל לקבל כל מה שהוא רוצה בסכום שהוא יכול להוציא אלא או שיוסיף לסכום או שיוותר על חלק מרצונותיו. תכנון מוקדם לפני השיפוץ הוא בעצם תיאום ציפיות בין איך שהחלל הפנימי בבית ייראה ובין אנשי המקצוע שאמורים לשנות ולשפץ אותו.

קביעת התשתיות בבית

אחד הדברים הקריטיים שקורים במהלך שיפוץ דירה אך בשלב התכנוני הוא קביעת התשתיות בבית. קביעת התשתיות מתחלקת לשניים, תשתית המים ותשתית החשמל. כשמדברים על תשתית המים הכוונה היא להחלפה של הצנרת. בעבר צנרת המים הייתה מברזל מה שעם השנים היה מתבלה ומחליד ובסופו של דבר מתפורר, הדבר הוריד את איכות המים באופן דרמטי ואת רמת הניקיון שלהם. מכיוון שישנם עדין  מבנים עם צנרת כזו יש צורך להחליף אותה. תשתית החשמל בעת שיפוץ דירה מדברת על הבלאי שישנו בחוטי חשמל עם השנים ועל הצורך להחליף את כל מערכת החיווט בבית לפעמים. בנוסף, הכוונה היא גם על מיקום התשתיות כגון טלפון, שקעי חשמל, אינטרנט ועוד. את כל זה צריך לראות עוד לפני השיפוץ.

סיכום

שיפוץ דירה כפי שציינו אינו דבר של מה בכך וצריך להיות עם תכנון מוקדם מיטבי וביצוע מקצועי. חשוב לשים לב גם לדברים הקטנים עוד לפני שיפוץ דירה וגם במהלך השיפוץ בשביל לקבל את התוצאה הטובה ביותר ואת התמורה הרבה ביותר לכסף שלנו, והכי חשוב – בית שאנו אוהבים את מראהו מבחוץ ומבפנים.


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה