שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> תעשייה -> תעשייה כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תעשייה כללי
 

תהליך טיהור מים


לינקשייק

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

 
 

 

על פי רוב, סינון וטיהור מים מתבצע על ידי הסרת החומרים הכימיים אשר נמצאים במים מראש. תהליך טיהור המים הוא הדרגתי והשלבים הם התהליכים השונים המבצעים את הטיהור באופן מדורג, ותלויים בסוג המים אשר מתקבלים בסופו של התהליך. אפשרות אחת לטהר מים היא לעשות זאת באמצעות ציוד פשוט אשר כל אחד יכול להתקין בביתו. תהליך זה מבצע הסרה של הכלור והכימיקלים השונים מהמים, ומטרתו לייצר בסופו מים באיכות גבוהה אשר יהיו בריאים יותר מהמים שלפני הטיהור.

כאשר מדברים על טיהור מים לארגונים גדולים או טיהור מערכת המים של עיר או יישוב, ניתן לבצע תהליך הנקרא "שוקת", אשר מורכב מכמה שלבים ושיטות שונות. השלב הראשון נקרא מיון, אשר משמש בעיקר לסינון מים המגיעים מהקרקע (מי תהום), נהרות או אגמים. בתהליך זה מוסר לכלוך, צמחים שונים, וכן חומרים אחרים המגיעים יחד עם זרימת המים. תהליך השוקת לא מרשה לכל פסולת לעבור עם זרימת המים ומוביל אל שלב הטיהור הבא.

לאחר תהליך השוקת, או "המיון", מגיעים לתהליך הנקרא קרישה. בשלב זה משתמשים בחומרים כמו כלור ואלומיניום על מנת לבצע טיהור אשר נפטר מהחיידקים הקיימים במים. מעורבותם של שני חומרים אלה מסייע על מנת להפוך את החומרים המסוכנים במים לבריאים יותר או להיפטר מהם לגמרי. מדובר על הסרת הזיהומים השונים והחיידקים.

הוספת הכלור גורמת לא רק להסרת החיידקים, אלא גם משפרת את ריחם ואת טעמם של המים.

בשלב האחרון נדרש להסיר את שאר החלקיקים אשר נותרו במים כמו גם את הכלור ואת האלומיניום. תהליך זה מתבצע על ידי הוספת חומר חיטוי כימי אשר מבצע הסרה סופית של כל החיידקים הנותרים ושל החומרים הבלתי רצויים.

באופן כללי ניתן לומר כי תהליך הטיהור של המים הוא חיוני מאוד, הן עבור שימושים בבתים פרטיים והן עבור טיהור המערכות הגדולות המספקות את המים ליישובים ולערים השונות. ללא תהליך טיהור מים בצורה הנכונה ביותר, המים המתקבלים עשויים להכיל זיהומים שונים ולגרום לנזקים בריאותיים אשר נגרמים עקב שימוש במים בפרק זמן ממושך. 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה