שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> תקשורת -> תקשורת כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תקשורת כללי
 

איך כותבים מאמרים


עורכת
המשתמש טרם עידכן את החתימה שלו.
 
 

 

המחשבה על כתיבת צוואה אמנם קצת מפחידה, אבל באותה נשימה, זכרו שכתיבת צוואה בטרם עת עשויה להיות הדבר השקול, הנכון והנבון ביותר מצדכם, למען עתידם של בני ביתכם ויקיריכם, אשר ירשו את רכושכם באופן המצווה והנהיר ביותר באמצעותך כתיבת מאמרים זו. כיוון שמדובר בנושא רגיש אך מהותי כל כך, חשוב שכתיבת הצוואה תיעשה באופן צלול, ומתוך בחירה ועריכה דקדקנית של המצווה בה. כמו כן, כדאי לערוך צוואה בעזרת יועץ מומחה, ואף לשכור את שירותיו שלמומחה עיצוב גרפי ואיש כתיבת מאמרים מקצועיים אשר יוכל לכוון אתכם ולהבטיח את מימושםשל המאמרים, לאחר לכתכם.

חשוב לזכור כי, במידה ולא תותירו אחריכם מאמרים כנדרש, יחולק העזבון על פי חוקי ירושה, מה שלא בהכרח היה עשוי להתאים לדרישותיכם, אם היו מועלות על הכתב, וכי כתיבת הצוואה על ידכם, ביד חופשית, מהווה ציווי משפטי לכל דבר, וכי בית המשפט יפעל רבות על מנת להוציא אל הפועל את מימוש הצוואה כפי שנכתבה, ורואה בה ערך עליון תוך מתן כבוד לדרישותיו של המנוח.

כידוע, ישנן 4 צורות לעריכת והעלאת מאמרים בחינם על פי חוק הירושה, כדלקמן:

1. כתיבת צוואה בכתב-יד: המסמך מאפשר לכותב לצוות את חלוקת הרכוש שברשותו. על המצווה לכתוב את כל הצוואה בכתב-ידו, לציין את תאריך כתיבתה בכתב ידו וכמובן, לחתום בסופה. לפי חוק הירושה אין בהכרח צורך בחתימת שני עדים.

2. כתיבת צוואה בעדים; במקרה מעין זה, יש חובה להחתים גם את העדים על המסמך. החתימה עצמה תיעשה בכתב יד בלבד. כתיבת צוואה בעדים היא השכיחה ביותר בישראל.

3. עריכת צוואה בפני רשות; צוואה אשר נערכה בפני שופט בעל פה, או בפני הרשם לענייני ירושה, וכן, נוטריון. באופן עריכה מעין זה, נערך פרוטוקול, המצווה מאשר את הדברים אשר נכתבו כאמור, ונציג מטעם הרשות חייב לאשר את הצוואה בנוסף.

4. צוואה שניתנה בעל פה; במקרה שהמצווה נוטה למות ואין באפשרותו לערוך צוואה בכתב, רשאי להותיר את תוכן צוואתו מול שני עדים, אשר עליהם לערוך זיכרון דברים. לאחר מכן יש להפקיד את זיכרון הדברים הכתוב בידי הרשם לענייני ירושה בהקדם האפשרי. חשוב לדעת כי תוקפה של צוואה שבעל פה פג לאחר כחודש במידה והמצווה טרם נפטר.

 

מאמר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי עם מקדם אתרים

 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה