שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2247
מאמרים: 7205
Like: 59
מאמרים -> תקשורת -> תקשורת כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תקשורת כללי
 

על תפקידה וכוחה של כריכה ביצירה ספרותית


 
 


מה תפקידה של כריכה בחיים שלנו? מה המשמעות של עיצוב כריכה והאם חזותו
של ספר תקבע את גורלו? מסתבר שהתשובה היא כן, כריכה קובעת את גורלו של ספר שנכתב יותר מאשר תוכנו ובכלל, רובנו לא קוראים את כל הספרים שאת כריכותיהם אנו מכירים היטב התדמית העולה מן הכריכה היא הגורם המשמעותי ביותר בכל המכלול הנוגע לספר.
אילו סוגי כריכה קיימים? רבים מאוד: ישנן כריכות דקות ועבדות, יש כריכה ספרילה אשר משמשת בעיקר להדפסת עבודות אקדמיות ויש כריכה בדבק חם ועוד ועוד.
יצאנו לשאול כמה אנשים הנוגעים לתחום על כוחה של כריכה:
א' כותב ספרי שירה: "במשך שנים אני כותב ספרים. הוצאתי למעלה מ-18 ספרים בחיי והעט עוד נטויה... מה יכולה לעשות כריכה לספר? כמעט הכל. כריכה יכולה לסקרן, כריכה יכולה לדחות וכריכה יכולה להוות את הגורם התדמיתי הכי משמעותי בחייו של ספר גם בעיני אלו שקראו אותו, ויודעת מה? גם בעיני אלו שכתבו אותו... כריכה היא כמו בגד לכתב יד. מעבר ליכולת למשש אותה, לריח המרגש, לכל כריכה יש את הייחודיות שלה שנוגעת לרעיון שאותו הספר בא לבטא. מי שאוהב  ספרים תמיד נהנה מהמפגש עם הכריכה. הכריכה של אחד מספריי נעשתה בקפידה.
לא פעם עברתי דרך עשרים עד שלושים סקיצות ובסופן מצאתי את העיצוב הנכון לכריכה שלי.
מה יכול להיות יותר טוב מכריכה מרגשת? זה פשוט מחמם את הלב לראות שמצאת את הכריכה הנכונה."
י' מדפוס דיגיטלי בתל אביב אומר שהנצחון הגדול ביותר הוא להרגיש איך יצירת אמנות אמיתית נולדת בתוך בית דפוס. "אנחנו אוהבים לחוש שאנחנו חלק מהליך של יצירה, שאנחנו עושים דבר שהוא חלק מיצירת אמנות. סופרים רבים פגושים את הספר שלהם ברגע שהוא יוצא מהמכונות אצנו וזה מרגש לראות אותם באותה נקודה, ממש כמו הורים שאוחזים בתינוקות שלהם ברגע שנולדו.
לכל כריכה יש סיפור מיוחד ויש את סוג הנייר והדרך הנכונה לעשותה, אנחנו קשובים לקהל הלקוחות
שלנו ומכוונים להעניק להם בדיוק את הכריכה הנכונה לספר שלהם".

מספרת י' ספרנית בבית אריאלה: כריכות מספרות סיפורים בפני עצמן. כל כריכה מעידה על יושנו של הספר על הסגנון של התקופה ממנה הוא מגיע ועל המקום שבו יצרו אותה. לכריכות ישנו אופי משלהן והחוויה של קריאת אותו הספר מכריכות שונות היא חוויה אחרת. ישנם אנשים אשר יתעקשו לקרוא את קפקא דווקא מכריכה ישנה גם עם הדפוס פחות קריא ויותר קשה להבנה. הרבה אנשים מעריכים מאוד כריכות ישנות ובכלל, אין מה להתבייש, חלק מתרבות קיראת הספרים נסמכת על היותו של הספר כאובייקט העמוגד על המדף ומדבר באמצעות הכריכה שלו – וזה בסדר גמור.
לכל כריכה יש את היופי שלה ואת התרומה למכלול היצרה כולו.|
 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 1 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה