שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2570
מאמרים: 7613
Like: 59
מאמרים -> תקשורת -> תקשורת כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תקשורת כללי
 

שיחות ועידה לצד מדינה במלחמה


tali
 
 

 

המציאות הביטחונית בישראל היא החומר הגלם הבסיסי והמאתגר  של חיינו  בארץ ובעיקר בדרומה . חברות ההייטק שפועלות באזור הדרום הורו לעובדיהם שלא להגיע למשרדי החברה , ולהתחבר לעבודה מהמשרד הביתי.
 
"לא הפסקנו לעבוד בכל ימי הלחימה הללו, ואנחנו כבר מנוסים בהתמודדות עם מתקפות", אמר ל"כלכליסט" יונתן ונד, מנכ"ל מייקרון . 
 
גם באי. סי. איי מאפשרים לעובדים לעבוד מהבית , "מאחר שכל העובדים יכולים לעבוד מרחוק, אין סיבה לקחת סיכונים סתם כך".  אכן טכנולוגית שיחות הועידה /וידאו חוצה גבולות ומלחמות!
 
בימי הלחימה  הסוערים , ניתנה לרובינו הזכות להשקיף על מציאות חיינו מבחוץ , ההשתתפות והקשבה לשיחות ועידה /וידאו , דרך נקודת מבטם הנבוכה והסקרנית של אזרחים זרים שאינם מכאן, והנימה תאוות החיים ועתיד  של האזרחים בישראל. אם בעבר "מכרנו" את יופייה וקסמה של הארץ המובטחת, היום ההסברה יוצאת  בסדרת הרצאות שיחות וכנסי ועידה רחבים חוצה רשת בנושא החברה הישראלית.
 
המדיה החברתית צמחה כערוץ תקשורת המונית .אנשים משתמשים בה כדי ליצור קשר עם אחרים ולקבל מידע בעיקר  ברגעים יוצאי דופן של משבר.  ביישובים הנגועים בסכסוכים מזוינים , ומלחמות , משברים הם חלק מחיי היומיום . אזרחים שחיים בנסיבות אלה הופכים את המדיה החברתית  למקור שעונה על צורכי מידע חברה, ולמקורות העיקריים של חדשות. שיצרו חלופות של תקשורת שיכולה לטפל  בחולשות של זרימת המידע.
 
העובדות מראות כי שיחות הועידה במדיה החברתית בעת המלחמה מסייעות לאזרחים לשמור על שגרה ומאפשרת דיון בנושאים חברתיים פנים אל פנים.  טוויטר ,פייסבוק  ושיחות ועידה בפרט הפכו להיות אחד... "הערוץ נוצר על ידי המשתמש.."   
 
דרכי התקשורת בין חיילים ובני המשפחה השתנו. החיילים שמוצבים בבסיס בדרום ובחזית יכולים להישאר בקשר בעזרת הודעות דואר אלקטרוני ,מסרים מידיים , עדכונים בפייסבוק , טלפונים סלולריים המאפשרים שיחות ועידה משפחתיות כאשר על מסך הטלפון או המחשב החיילים והמשפחות יכולים לצפות ולדבר. 
 
במלחמות קודמות היו לנו רק מכתבים בכתב יד שעברו צנזורה קפדנית והגיעו ליעדם לאחר שבועות ... מצב של אימה מוחלטת וחוסר ידיעה , התהייה של  ,מה קורה אתו.. .  
 
זה מדהים איך הטכנולוגיה שנתה את ההיבט הזה של המלחמה. עם זאת, כמה דברים לא ישתנו, כמו פחד המשפחות שחוששות ליקיריהם, בכל יום שהם בדרך של הפגיעה. 
 
בתקשורת בכל העולם  מתנהל מאבק בהחלטות המאתגרות ובאי הוודאות של זמן מלחמה, ושוקלים את השיטות השונות של לחימה וירטואלית ברשת. קדמת הטכנולוגיה מאפשרת לחיילים ולעיתונאים  בשטח לכתוב, להקליט את עצמם, לצלם ולהקליט וידיאו – ולהעלות את הכל, מהשדה, ישר לאתר החדשות ולמכל מדיה חברתית.
 
אכן הסכסוך הוא מאוד רגשי לאזרחי המדינות במזרח התיכון. מחאה או תמיכה בכוחות הפועלים משפיעה על אסטרטגיות התקשורת הצבאיות, אך יחד עם זאת זה לא משנה  את חובת הזהירות ואבטחת המידע שעובר ברשת 
 

 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 2 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה