שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2410
מאמרים: 7394
Like: 59
מאמרים -> תקשורת -> תקשורת כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תקשורת כללי
 

שיחות לחול – הנתיב הטכני


roy vaknin

roy vaknin

 
 

איך זה שמחירי שיחות לחול הלכו וירדו במאות אחוזים בעשורים האחרונים? איך זה שאתם יכולים להרים את הטלפון שלכם, ובתוך שניות ספורות לשוחח עם כל אדם ברחבי הגלובוס, לא משנה היכן הוא נמצא? ואיך זה שהיום אתם יכולים לעשות את זה אפילו בחינם? ובכן, לטכנולוגיה יש תפקיד חשוב מאוד באבולוציה של מחירי השיחות הבינלאומיות, ועל אף שהמחיר תלוי הרבה פעמים בחברת התקשורת איתה אתם עובדים, הוא קשור בראש ובראשונה ליכולת הטכנולוגית להעביר את השיחה שלכם לחו"ל בצורה מהירה וזולה.

 

מכבלים תת ימיים ללוויינים בחלל

לפני מספר עשורים, על מנת לבצע שיחה לארצות הברית, היה צורך למתוח כבל תת ימי מישראל למדינה אחרת, ומאותה מדינה כבל נוסף, אולי ישירות לארצות הברית, ואולי למדינה אחרת שממנה נמתח כבל ישירות לארצות הברית, אבל בסופו של דבר היה צורך בתשתית פיזית יקרה מאוד ששירתה את כל המעוניינים לבצע שיחות בינלאומיות. בשלב הבא, עבר עולם השיחות הבינלאומיות מעולם הכבלים התת ימיים אל עולם הלוויינים. הלוויין אינו דורש מאיתנו תשתית כלשהי פרט לשליחת הלוויין אל החלל, ומרגע זה, באמצעות תקשורת בין לוויינים, אדם יכול להוציא שיחה מכל מקום בעולם לכל מקום בעולם.

עלות אפסית לכל שיחה

למעשה, כאשר אתם מבצעים שיחות לחול, השיחה שלכם נשלחת אל השמים, עוברת מנקודה לנקודה בחלל, קרי מלוויין ללוויין, ויורדת שוב אל פני הקרקע בנקודת היעד של השיחה. הכל קורה כמובן במהירות האור, כך שאתם כמנהלי השיחה, לא מרגישים כלל את המרחק שעובר הקול שלכם כדי להגיע לאוזנו של האדם אליו אתם מתקשרים. מן הסתם, כאשר יש צורך להניח כבלים תת ימיים רק כדי לשרת כמות מצומצמת של אנשים, המחיר לכל שיחה עולה, ובעבר היה המחיר יכול להגיע גם לעשרה שקלים לדקת שיחה עם ארצות הברית.

אין סוף שיחות בעלות אפסית

כיום, כאשר אפשר להעביר אין סוף שיחות לחול במקביל, באמצעות לוויינים שיש להם עוד שימושים רבים ומגוונים, העלות של כל פיסת מידע המועברת דרכם היא אפסית, ולכן גם אפשר לבצע את השיחות בעלות אפסית, ולהציע את השירות של שיחות לחול במחיר נמוך מאוד. העניין נעשה אף יותר זול, כאשר השיחה מועברת באמצעות האינטרנט, שפשוט קיים שם, ולא דורש שום תוספת מאמץ מצד המערכת לצורך ביצוע השיחה.

 


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה