שלום אורח, התחבר | הרשם | התחבר דרך פייסבוק 12
12

החברים בפייסבוק

תגיות נפוצות

אנחנו במספרים

קטגוריות: 28
נושאים: 181
משתמשים: 2588
מאמרים: 7627
Like: 59
מאמרים -> תקשורת -> תקשורת כללי
הוסף עכשיו מאמר למדור :
תקשורת כללי
 

שירותי תרגום - טכנולוגיות עסקי התרגום


רוי חביב
 
 


עסקי תרגום באו לעולם מתוך מציאות שבה אנשים זקוקים למידע מסוים שמצוי בשפה זרה שאינה שפתם, ושפת המקור אינה שגורה בפיהם.
שירותי תרגום מתפרשים על פני שטחים נרחבים במגוון סוגי המדיה כגון טלוויזיה, עיתונות, סרטי קולנוע, כמו גם עסקים ואמנות.
מאז מגדל בבל היה ברור שבליל השפות מהווה מכשול וחוסם כל אפשרות של תקשורת בין אנשים הדוברים שפות שונות. למרבה המזל, בן האדם הוא חיה סקרנית, הוא אוהב אתגרים וכדי לספק את  סקרנותו הוקמו מוסדות שבהם ניתן ללמוד לחקור ולדעת כמעט בכל נושא.

עד לשנים האחרונות, היה ברור שהמורים הם שמתווכים בין הידע לבין התלמיד. אולם היום בעידן המודרני, כאשר האינטרנט מצוי כמעט בכל בית, שינה הלימוד צורה וניתן למעשה ללמוד באופן עצמאי כמעט כל נושא. ישנם אנשים מוכשרים שהפכו לבעלי מקצוע מעולים מבלי לקבל את הכשרתם בבית ספר.
השפה השלטת באינטרנט היא אנגלית ולכן כל החפץ לדלות אינפורמציה ברשת, חייב לשלוט בשפה האנגלית. במידה ואינו שולט באנגלית הוא יוכל להשתמש בשירותי תרגום לצורך העברת החומר לשפתו הוא.
כותבי מאמרים רבים בעולם האקדמיה המפרסמים את עבודתם באינטרנט מתוך אמונה שהידע המצוי ברשותם שייך לכל האנושות. רובם כותבים את עבודות המחקר שלהם בעיקר בשפה האנגלית.

אחת הטכנולוגיות המדהימות שהתפתחו לאחרונה באינטרנט הוא תרגום המכונה. תרגום זה של כתבות ומאמרים מבוצע מיידית עם לחיצה על כפתור ותוך שניות לא רבות ניתן לקבל תרגום של כתבה או מאמר שהגולש באינטרנט ביקש.
לגבי איכות התרגום, זו כבר בעיה אחרת שאינה שייכת לדיון זה. אבל ניתן להגיד שתרגום מכונה חינמי זה מתקרב בצעדי ענק ליכולת התרגום של בני האדם.

ישנם היום חוקרים במוסדות מחקר שונים ברחבי העולם העוסקים בחקר המח האנושי, ואותם חוקרים בסופו של דבר יידמו את מוחו של האדם וייצרו רובוט שיהיה מסוגל גם להבין ולהרגיש. אלה הם המחסומים המרכזיים שנותרו לחוקרים המבקשים ליצור מכונה דמוית אדם. אין ספק שיכולתו האינטלקטואלית של האדם תצליח גם ליצור מכונה שתספק שירותי תרגום על ידי מכונה שרמתה לא תיפול מרמתו של מתרגם אנושי.

לרשימת חברות תרגום


 
 

דירוג : starstarstarstarstar | 0 צפיות ייחודיות | דווח למערכת על מאמר לא תקין

תגובות בפייסבוק


תגובות באתר :

לא נמצא


אנא מלא את כל השדות

כותרת:


תגובה:


אימות:
Captcha כתוב את הטקסט

שת"פ

© כל הזכויות שמורות like2.co.il · שיתופי פעולה